Pazar , 3 Aralık 2023

Kirpik Uzatma Yöntemleri


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

KİRPİK UZATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ? NASIL YAPILIR ?

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Bu ifadenin farkında olan kadınlar bakımlarına çok dikkat etmekte yüz güzelliklerine de ekstra bakım yapmaktadır. Güzelliğini bakışlarında gösteren kadınlar kirpik bakımlarına ayrıca hassasiyet gösterirler. Kirpikleri uzatarak en etkili bakımı yapmaya çalışan bayanlar için kirpik uzatma yöntemlerini açıklamaya çalışalım. Kirpik Uzatma yöntemleri 

VAZELİN İLE BAKIM YAPIN

VazelinPamuklu çubuk veya temizlenmiş parmağınızda bir kat olarak üst kirpik hattınızın üzerine uygulayın. Yatmadan önce veya sonra ne zaman uyguladığınız çok fark etmez, günün herhangi bir anında kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparak güçlü, sağlıklı, nemli kirpiklere sahip olun. Vazelin sadece bu etkiyle kalmaz havadaki zararlı zerreciklerden koruyarak kirpiklerinizin dostu durumundadır.

 

 

DOĞAL YAĞLAR KULLANIN

YagDoğal yağları günün herhangi bir saati uygulayabilirsiniz. Birçok doğal yağdan söz edebiliriz bunların ortak amacı vardır, kirpikleri dökülmekten, kurumaktan muhafaza ederek, sağlıklı gelişmelerini sağlamak. Bu yağlardan bazıları diğerlerinden daha etkilidir, en etkili olarak kabul edilen ve güzellik uzmanlarınca en çok tavsiye edilen yağlar; zeytinyağı, E vitamini yağı ve hint yağıdır.
Bu yağların besleyicilik oranları çok yüksek seviyededir. Pamuklu bir çubuğa bir miktar uygulayın, kuruduktan sonra istirahat edebilirsiniz.

 

 

YUMUTA AKI VE HİNT MASKESİ

Yumurta_akiProtein deposu olan yumurta akını zeytinyağıyla karılım yaparak direkt olarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Yumurta akını daha etkili kullanmak istiyorsanız hint yağı ve yumurta akını eşit miktarlarda karıştırarak pamuklu çubuk vasıtasıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu karışımı düzenli uyguladığınızda istediğiniz verimi aldığınızı göreceksiniz.

 

İYİ BESLENME

beslenmeDoğru ve iyi beslenme vücudunuzun işleyişini de iyi ve doğru şekilde yapmasını sağlayacaktır. Kirpiklerinize daha güçlü bir görünüm için B vitamini içeren gıdalara özellikle biotin içeren gıdaları tüketerek doğru tercih yapmış olacaksınız. Bu tercihlerini sizi kozmetik ürünlerinden daha etkili sonuçlara götürecektir.

 

 

 

 

 

KİRPİK KORUYUCU KULLANIMI

kirpikMaskaralar kirpiklerinizi uzun, parlak gösterirken rimel kirpiklerinize zarar verebilir. Siz  pro-keratin içeren piyasada kirpik koruyucusu ürünlerini alarak doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu seçeneklerin dışında, Kirpik kıvırıcı ve kirpik şekillendirici ürünlerden uzak durmalısınız, kirpiklerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız, Kirpik diplerinize masaj yapmalısınız. Bütün bunlara dikkate ederek uzun, parlak, dinç kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal