Cumartesi , 22 Haziran 2024

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ

Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. Kış mevsiminde kadınlar için nasıl daha güzel görüneceklerine değineceğimiz kış için güzellik önerileri yazımız tam da kadınlarımızın cevap aradığı soruların cevaplarını içermektedir.

 

CİLDİNİZİ SOĞUKTAN KORUYUN

 

KISIN_GUZELLIKKış mevsiminin başladığı günlerde cildinizin bakımı daha fazla önem kazanmaktadır. Nemlendiricilerle el ve ayaklarınıza bakım yapın.  Kış mevsimi cildi daha da kurutacağından cildiniz için maskeler, cilt tipinize uygun gündüz ve gece kremlerini kullanmayı asla göz ardı etmeyin. Vücudunuzu düzenli olarak kremle nemlendirmek soğuktan oluşacak rahatsızlıkları ve cilt bozulmalarını önleyecektir. Sokağa çıkarken güneş olmasa bile daima SPF koruyuculu kreminizi sürün. Ultraviyole ışınları kışın bile cildinize zarar verirler.

 

FAZLA KİLOLARA VEDA EDİN

 

KISIN_GUZELLIK2Kış mevsiminde giyeceğiniz kalın giysiler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Kış gelmeden önce fazla kilolarınızdan kurtularak bunu önleyebilirsiniz.  Spor yaparak ve doğru beslenerek buna başlayabilirsiniz.

 

 

 

KORUYCU MALZEMELER KULLANIN

Kurumuş dudaklarınızı yalamak daha çok çatlamalarına neden olur. Bunun yerine, dudak kremi kullanın ya KISIN_GUZELLIK3da zeytinyağı sürün. Sokağa çıkarken güneş olmasa bile daima SPF koruyuculu kreminizi sürün. Ultraviyole ışınları kışın bile cildinize zarar verirler. Duş jelinizi ve yüz yıkama jelinizi sabunsuz seçin. Sabun, cildinizin doğal nemini alır ve cildinizin kurumasına neden olur.

 

 

 

STRESTEN UZAK DURUN

 

KISIN_GUZELLIK4Stres size zarar vererek vücudunuzu fiziki olarak etkiler. Aşırı stres kırışıklık ve yüzünüzün ifadesine verdiği olumsuzluk ile güzelliğinizi gölgeleyecektir. Sivilce, saç dökülmesi, yüzde görülen bozukluklar hep stres kaynaklıdır. Bundan dolayı stresi azaltın, yok edin.

 

 

 

 

TÜYLERİNİZDEN KURTULUN

KISIN_GUZELLIK5Kış geldi kıyafetler beni örtecek diye düşünmeyin bakımınızı aksatmadan çirkin türlerden kurtulun.

 

 

 

 

SAÇLARINIZA BAKIM YAPIN

 

KISIN_GUZELLIK6Kadını gösteren en önemli materyal belki de saçıdır, saçlarınıza özenli bakım yaparak güzelliğinizi öne çıkartabilirsiniz. Elektrikli saç kurutucular ya da şekillendiriciler saçınızın kurumasına ve elektriklenmesine neden olurlar. Soğuk havaya ıslak saçla çıkmak akıllıca olmasa da saçlarınızı mümkün olduğunca doğal halde kurumaya bırakın. Saçınıza altın ışıltıları verin ama kül rengi ya da çok beyaz balyajdan kaçının. Saçlarınızı boyayacaksanız 1-2 tondan fazla koyultmayın ya da açmayın.

 

 

Bunada bi bak seversin

İnofolic ilacı ne için kullanılır? Ne işe yarar?

İnofolic ilacı toz şeklinde durumda olan tek ilaçtır ve içinde hiç tek tatlandırıcı ,  koruma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal