Perşembe , 22 Şubat 2024

e-Faturaya Kimler Geçmeli? Nasıl Geçiş Yapılmalı?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

e-Faturanın Avantajları

  • Faturalarınızı daha hızlı hazırlamanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
  • E-Fatura otomatik olarak müşterinize iletildiğinden fatura takibi yapmanıza gerek kalmaz böylelikle tahsilatlarınızı hızlandırırmış olursunuz.
  • Faturalarınız dijital ortamda arşivlenir, faturalarınızın kaybolma gibi bir riski olmaz, istediğiniz zaman eski faturalarınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • Fatura saklama iş yükü ve maliyetinden kurtulursunuz.
  • Muhasebe sisteminiz ile entegre edebilirsiniz.
  • Kargo gibi durumlarla uğraşmanızı gerektirmediğinden maliyetleriniz azalır.
  • Kağıt fatrua bastırmak zorunda olmayacağınızdan doğayı da korumuş olursunuz.

E Faturayı Kimler Kullanabilir ?

Gönüllü ve ya zorunlu olmak üzere herkes e-faturaya geçebilir. Fatura kesen bir işletmeye sahipseniz dilediğiniz zaman e faturaya geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca gönüllü olarak e faturaya geçmek için belli bir ciro şartı da yok. Hiç fatura kesmemiş olan yeni bir işletme bile e-faturaya geçebilir. Daha hızlı ve daha kolay fatura kesip göndermenizi sağlar. 19 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan yeni tebliğ ile cirosu 5 milyon TL üzeri olan şirketlerin 1 Temmuz 2020’den itibaren e-fatura kullanması zorunlu hale getirilmiştir. (Önceden bu sınır 10 milyon TL idi)

Bunada bi bak seversin

Bitcoin Türk Borsaları Komisyon oranları

Bitcoin Türk Borsaları Komisyon oranları Türk Bitcoin borsalarında komisyon oranları BTC Türk : 0.0005 BTC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal