Pazar , 3 Aralık 2023

Ayaklarınız için 10 Bakım önerisi


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

AYAKLARINIZ İÇİN 10 BAKIM ÖNERİSİ

  1. TIRNAK BAKIMI

ayak_bakimi_1Ayak bakımında ilk yapılması gereken şey tırnak bakımıdır. Düzenli ve yeterince bakım yapılmazsa çirkin bir görün verir bunun yanında sağlıklı olmayan bir ayak meydana çıkar.  Tırnaklarınızı düzenli olarak kesin, yumuşatın ve yuvarlak şekil verin, tüm kir belirtilerini yok edin.   Tırnaklarınızı çok kısa kesmeyin, tırnak etrafındaki ölü deri varsa atın. Bu uygulama ile sağlıklı ayağa merhaba diyeceksiniz.

 

 

  1. NEMLENDİRME

ayak_bakimi_2Nemlendirici kullanarak ayağınızın pul pul olup kurumasını engellersiniz. Nemlendiriciyi elinizde ayağınıza yayarak parmak aralarına nüfuz ettirerek uygulayın. Bunu her gün tekrarlarsanız 2 hafta sonrasında değişimi fark edeceksiniz. Nemlendirici sürdükten sonra kurumasını beklemeyi de unutmayın.

 

  1. AĞIRLIĞI AZALTIN

ayak_bakimi_3Eğer yorucu tempodaysanız ve ayaklarınız bütün gün yürümek, hareket etmek zorunda kalıyorsa ara ara dinlenerek oturarak ayaklarınızın yükünü hafifletin. Böylece daha sağlıklı ayaklarınız olacaktır.

 

 

 

  1. AYAKALRINIZI YIKAYIZ

ayak_bakimi_4Her ne kadar duş alsak da günlük olarak dinlendirsek de ayaklarımız kapalı kaldığı için terleyen deri ile sağlıksız hale gelmektedir. Ayaklarımızı yıkayarak bunu engelleyebiliriz. Ilık suda ayaklarınızı 15 dakika bekletin ve sonra güzelce kurulayın, artık ayaklarınız daha rahat ve sağlıklı olacaktır.

 

 

 

  1. SERT DERİYİ YOK EDİN

ayak_bakimi_5Sert deri ayağınızı mahvedebilir, renksiz ve çirkin görünmesine yol açar. Bu deriyi kaldırmazsanız, ayağınızın topuklarında çatlaklar görünmeye başlar ve deriniz kabuk bağlar. Bu işlemi sık sık ılık suyla ayağınızı yıkadıktan sonra yumuşayan deriyi temizleyerek yapabilirsiniz.

 

 

 

  1. HER GÜN AYNI AYAKKABIYI GİYMEYİN

ayak_bakimi_6Her gün aynı ayakkabıyı giymek bakım yapsanız bile ayağınız devamlı ayakkabıya maruz kaldığı için yine bakım yapmak gerekecektir. Ayakkabımızı da bakıma tabi tutmalıyız.

 

 

 

  1. PONZ A TAŞI

ayak_bakimi_7Her banyoda ayağımızdaki ölü deriyi gidermek için ponza taşı kullanmalıyız.

 

 

 

  1. NASIRLARINIZ İÇİN DOKTORA BAŞVURUN

ayak_bakimi_8Kendi başınıza nasırlarla başa çıkamazsınız. Profesyonel desteğe ihtiyacınız olabilir. En sağlıklı yol doktor kontrolüdür.

 

 

 

  1. PEDİKÜR YAPTIRIN

ayak_bakimi_9Ayak bakımınızı kendi başınıza yeterince yapamıyorsanız usta ellere ihtiyacınız var.

 

 

 

 

  1. TEMİZ ÇORAPLAR KULLANIN

ayak_bakimi_10Her ne kadar dikkatli lsak da çorapları çok sık değiştirmeye özen göstermeliyiz.

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal