Perşembe , 22 Şubat 2024

Yüz Kremi Nasıl Doğru Şekilde Uygulanır


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Yüz Kremi Nasıl Doğru Şekilde Uygulanır

YuzKremi   Günümüzde kadın – erkek, genç – yaşlı birçok kişi yüz kremi kullanıyor. İnsanlar yüz kremlerini çeşitli yaş gruplarında değişik amaçlar için kullanırlar. Yüz kremini ne amaçla kullanılırsanız kullanın etkili bir sonuç almak istiyorsanız öncelikle yüzünüz için en etkili olacak kremi belirlemelisiniz sonra kremin yüzünüze sürmenin en doğru sürme yöntemini bilmelisiniz. Peki, yüz kremi nasıl doğru şekilde uygulanır?  Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız ki edeceğinizi düşünüyorum. O zaman yazın devamını daha dikkatli okuyacaksınız. Yüz kremini doğru şekilde uygulamanın çeşitli aşamaları vardır. İşte bu aşamalar:

  • Yüzümüze krem sürmeden önce ilk yapmamız gereken şey yüzümüzü yıkarak temiz hale getirmektir. Temiz bir yüze sürülen krem ile daha etkili sonuçlar alacaksınız.
  • Yüzümüze süreceğimiz kremin miktarını doğru ayarlamalıyız. Fazla krem sürünce kremin etkisinin artacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu durum sadece kreminizin daha erken bitmesine neden olacaktır. Kararında süreceğiniz kremle daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Yüzümüze kremi sürerken kremi parmak uçlarımıza sıkıp daha sonra yavaş yavaş kremi iyice yüzümüze yedirerek sürmeliyiz.
  • Yüzümüze krem sürerken kremin hangi yöne doğru sürüldüğü de önemlidir. Kremi yukarı doğru sürmelisiniz. Böylece yer çekim yönün tersi de hareket ederek yer çekiminin sarkıtma etkisini azaltmış olacaksınız. Kremi yüzümüze sürerken dairesel hareketler yapmamızda kremin daha etkili bir şekilde nüfuz etmesini sağlayacaktır.

 

 

  • Kremi sürerken yüzümüzün her yerine özenle sürmeliyiz. Gözümüz dışında kalan yere mutlaka krem sürmeliyiz.
  • Yüzümüze kremi süreceğimiz zaman dilimi de önemlidir. Akşam saatlerinde yüzümüze uygulayacağımız kremler daha faydalı olacaktır. Çünkü bu saatlerde cildimizin emicilik özelliğinin daha fazla olduğu zaman dilimlerdir. Ayrıca yüz kremlerini günde iki defa kullanmalısınız.YuzKremi1
  • Kremin yüzümüze en etkili şekilde tesir etmesini istiyorsanız kremi yüzümüze sürmeden önce yüzümüzün nemli olmasına dikkat etmeliyiz. Nemli yüze sürülen krem nemin yüzden ayrılmasını engeller. Böylelikle yüzümüz daha uzun süre nemli kalır.
  • Yüz kreminizi kullanırken sağlık şartlarına da dikkat etmelisiniz. Kremin sağlıklı bir ortamda muhafaza edilmesi gereklidir.

 

 

 

 

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Yorum

  1. Aksam surulmesi gereken iki tane kremim var sizce bunu 1saat arayp arayla mi surmeliyim yoksa birini bu gece digerini diger gun geceni?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal