Çarşamba , 19 Mayıs 2021
Home » İnternet » Yıldız Sarayı, Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi olacak

Yıldız Sarayı, Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi olacak

Yıldız Sarayı, Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi olacak

639073İstanbul’daki Yıldız Sarayı’nın geniş tek restorasyondan geçirilerek ” Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi ” olarak kullanılacağı meydana çıktı .

Habertürk gazetesi yazarı Murat Bardakçı’nın bugünkü makalesinde aktardığına yönelik , Yıldız Sarayı’nın tamamı Cumhurbaşkanlığı’na belirleme edilecek , yabancı yerlere tahsisli binalar boşaltılıp ciddî tek restorasyondan geçirilecek ve ” Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi ” ifade edilecek .

Yıldız Sarayı bünyesindeki Mabeyn Köşkü de bundan önce Cumhurbaşkanlığı’na belirleme edilmişti .

II . Abdülhamid’in tahtta yer aldığı tahmini 30 sene süresince Osmanlı devletinin politik ve yönetimsel merkezi konumunda yer alan Yıldız Sarayı nihai olarak 1918 ile 1922 seneleri aralarında nihai sultan Vahdeddin aracılığıyla kullanılmıştı .

1909’daki kanlı 31 Mart ayaklanmasını bastırmak amaçlı Selanik’ten İstanbul’a iştirak eden ve Abdülhamid’i tahttan indiren Davranış Silahlı Gücü , Sultan’ı bu sarayda teslim alarak Selanik’e sürgüne göndermiş ve Osmanlı devletinde İttihat ve Terakki çağı başlamıştı .

Bunada bi bak seversin

e-Faturaya Kimler Geçmeli? Nasıl Geçiş Yapılmalı?

e-Faturanın Avantajları Faturalarınızı daha hızlı hazırlamanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.E-Fatura otomatik olarak müşterinize iletildiğinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal