Çarşamba , 21 Şubat 2024

Sebze Meyvelerin Vucüdumuza Etkileri


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

SEBZE VEMEYVELERİN VÜCUDUMUZA ETKİLERİ FAYDALARI

SebzeCildimizi kimyasal madde içeren ürünlerle deforme ettik, ortaya çıkan istenmeyen sonuçları bir başka kimyasal içerikle onarmaya çalıştık ama aradığımızı bulamadık. Ve yeni yöntemler aramaya başladık. Çözümü doğal ürünlerde bulduk. İşte sebze ve meyvelerle cildimiz üzerinde şaşırtıcı sonuçlar.

ORMAN MEYVELERİ

Dut, ahududu çilek böğürtlen gibi türlerden oluşan ve antioksidan içeren bu meyveler kimileri tarafından sevilmiyorken kimileri de bu meyveleri çok sevmektedir. Cildimize yararı vardı. Bunun yanında kırışıklıkların ve yaşlanmanın en büyük düşmanlarından biri olan bu yararlı meyveler, zihnimizi güçlendirmektedir.

HAVUÇ

HavucYüksek oranda içerdiği mineral ve vitaminleri olduğunu bildiğimiz havuç bayanların korkulu rüyası olan sivilceye düşman bağırsaklarımızın da temizlenmesine katkı sağlarken, bununla beraber sağlıklı bir saç tırnak ve sinirlere dost olan fosfor mineralini de içermektedir.

 

 

 

LİMON

LimonLimonu tek başına değil de sıcak su ve limon olarak karışım yapmalıyız. Bu karışımı sabahları aç karnına içtiğimiz zaman vücuttaki toksinleri atmaya katkı sağlar. Limon karaciğeri ve safra kesesini aktif yapar. Cildin kurumasını engelleyen su toksin bağırsakların da su ihtiyacını karşılar.

 

 

ESMER PİRİNÇ

PirincB vitamini hazinesi olan pirinç bunun yanında protein de içerir. Yaşlanma düşmanı olan pirinç beslenme programımızın içinde mutlaka olması gereken bir besindir. Ayrıca hücresel metabolizma ve sindirime yardımcı olduğundan dolayı cildin yapısını olumlu olarak destekler.

 

 

YULAF

Yulafİçerisinde bol miktarda B vitamini içermektedir. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar, aç karnına yendiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Yulaf içerisindeki lifler sayesinde vücut tarafındaki toksinleri filtre etmekte kullanır. Bu içeriği ona vücudumuz için pozitif katkı yapmasını sağlar.

 

 

 

PANCAR

PancarPancarı püre yaparak yüzümüze sürdüğümüzde deride bulunan kılcal damarların duvarlarını güçlendirmeye katkıları var.

 

 

 

 

ELMA

ElmaE vitamini zengini durumundaki elma, cildin taze görünmesini sağlıyor daha diri ve dinamik bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Dilimleyip yiyerek veya maske yapıp maske yaparak bu sonucu elde ederiz.

Kimyasal maddelerden uzak durarak ve doğal besinlerden faydalanarak kirpiklerinizi en güzel ve en hassas biçimde bakım yapabilirsiniz. Bu verilere dayanarak kozmetik ürünler yerine sebze ve meyveleri tercih etmeliyiz.

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal