Perşembe , 30 Mayıs 2024

Meme Dikleştirme Ameliyatları Nasıl Yapılır


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Meme Dikleştirme Ameliyatları Nasıl Yapılır

Meme_diklestirme

Meme ya da göğüs dikleştirme ameliyatları doktorların yapmakta zorlandıkları bir ameliyat çeşididir. Bu ameliyatları plastik cerrahlar ya da estetik cerrah uzmanları yaparlar. Meme dikleştirme ameliyatları nasıl yapılır?  Bu ameliyatları yaparken uygulanacak ve herkes tarafından bilinen açık bir yol yoktur. Ameliyat olacak her bir kişi için özel bir yöntem belirlenerek cerrahi operasyon yapılır. Ameliyattan önce hasta ile konuşularak hastanın isteğine göreve meme yapısına uygun olacak bir meme yapılır.  Bu durumda operasyonu yapacak olan doktorların işlerini oldukça zorlaştırır. Bu tarz bir ameliyat olacak hastalar doktorların ameliyat öncesi yaptıkları muayenede kendilerine bulundukları tavsiyeleri dikkate almalıdırlar. Çünkü hastaların istedikleri meme şekilleri vücutlarına uygun olmayabilir.  Bu ameliyatlar herhangi bir hastanede yapılamaz. Bu ameliyatın yapılacağı hastanede tam donamlı bir acil servis ve yoğun bakım bölümü olmalıdır. Meme ya da göğüs dikleştirme ameliyatlarının ortalama süreleri iki saattir. Memeye yapılacak işleme göre bu saat artıp ya da azalabilir. Meme dikleştirme ameliyatlarında hastalara genel anestezi uygulanır. Hasta anestezinin etkisiyle hiçbir şey hissetmez. Meme dikleştirme ameliyatları iki farklı türü vardır:

  • Küçük memelerde yapılacak olan meme dikleştirme ameliyatı

Bu tür ameliyatlarda memenin küçüklüğüne ve hastanın zayıflık durumuna göre silikon kullanılır. Memenin içerisinde yağ dokusu yeterince olmadığı durumlarda memenin yukarı doğru kaldırılması ilginç görüntülere neden olacaktır. Bu nedenle içerisinde yeterince yağ dokusu olmayan memeler için silikon kullanılması zorunludur.

  • Büyük memelerde yapılacak olan meme dikleştirme ameliyatı

Küçük memelere yapılan operasyona göre değerlendirdiğimizde büyük memelerin ameliyatı daha kolaydır. Çünkü bu büyük memelerin içerisinde fazlaca yağ ve dokusu bulunmaktadır. Bu fazla olan yağı ve dokusunu alıp dışarı çıkardıktan sonra memeyi rahatlıkla dikleştirebiliriz. Yağ ve dokusu aldıktan sonra memenin derisine de buruşma olmaması için müdahale edilir Bu tür meme dikleştirme ameliyatlarında silikon da kullanılmaz.

Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra hasta bir ay süresince takip edilir. Ameliyat sonrası hasta sadece gözlemlenir herhangi bir işlem yapılmaz. Hastanın ağır bir şey kaldırmaması gereklidir.

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal