Kahve Telvesi İle Peeling Yapımı- Ev yapımı Peeling


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Kahve Telvesi İle Peeling Yapımı- Ev yapımı Peeling

4112953944_14f11bd56b_zKahve telvesi çoğalış yalnızca kahve içimi ya da fal bakmak amaçlı değil ,  hem de ten, cilt, vücut bakımı amaçlı de kullanılmaya başlanmıştır .  Yapılmış Olan araştırmalar sonucu olarak kahve telvesinin cildi canlandırdığı ve sıkılaştırdığı gözlemlenmiştir ,  bu nedenle de pekçok firma çoğalış kahve telvesini kozmetik ürünü olarak kullanmaya başlamıştır .

Şimdi size kahve telvesi ile peeling imalatı ile ilgili bilgiler vereceğim .  Öncelikle yarım fincan öğütülmüş kahveye ihtiyacınız olacak . Yorgunluktan kaynaklanan göz altı morluklarını ve yüzünüzdeki cansız derilerin dökülmesine Kahve çekirdeği destekçi olacaktır .  Yarım fincan kakao tozu ,  bu toz; bulunduğunuz ortamdaki kirli hava nedeni ile cildinizde meydana gelen kirleri ,  kara noktaları temizlemekte destekçi olacaktır .  1 fincan yağlı süt ,  süt içinde bulunan laktik asit yardımıyla cildiniz parlak ve temiz bir görünüm kazanacak ,  bununla birlikte amino asitler de ciltteki suyu muhafaza ettiği amaçlı cildiniz cansız görünmeyecektir .  Yarım kesilmiş limon suyu; limon ,  ten üzerindeki cansız derileri atar ,  içerdiği C vitamini yardımıyla de cildin genç kalmasına destekçi olur .  Bir kaşık bal ,  bal; cildinizdeki nemi korur. Nemlendirici krem kullanmasanız dahi cildinizin nem ihtiyacını giderir .

Satın aldığımız veyahut Öğüttüğümüz  kahve çekirdekleri ile kakao tozunu çorba kasesine dökün ,  kasenin içerisine kontrollü şekilde karıştırmaya devam ederek azar azar sütü dökün,  macun kıvamına geldiğinde süt eklemeyi bırakın .  Hazırlamış olduğunuz macunun üzerine limon suyumuzu ve balımızı ilave ediyoruz ,  macunun tekrardan karıştırdıktan sonra yüzümüze sürüyoruz ve yaklaşık 15 – 20 dk boyunca bekliyoruz .  ileri ki zamanlarda cildimizi ılık su ile yıkayarak temizliyoruz ,  kalan macunu dolabınızda pek saklamayın ,  süt ürünleri 2 – 3 gün dayanabildiği için uzunca zaman bekletmemek gerekiyor .  Yalnızca göz altı morluklarınız dan şikayetçiyseniz ,  bu verdiğimiz tarifi yalnızca göz altlarınıza sürerek de uygulayabilirsiniz .

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal