Perşembe , 22 Şubat 2024

Günlül cilt ten bakımı önerileri


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

CiltBakımGünlük Ten Bakımı Cilt bakım tavsiyeleri
Cildiniz hassas ve bir çiçek benzeri alaka bekleyen gün içinde bir bir sürü şeyden etkilendiğinden gündelik olarak bakım inşa edilmesi gerekmektedir . Gündelik olarak cildinize uygulayacağınız kolay bakım uygulamaları yardımıyla cildinizde oluşabilecek kara nokta , sivilce ve buna aynı ten meselelerine karşın daha savunmalı olmanızı sağlayacaktır . Sizin amaçlı hazırladığımız bu makalemizde gündelik ten bakım teklifleri ve özel maske tariflerini paylaşacağız .

Günlük Ten Cilt Bakımı Önerileri
Sağlıklı bir cilde kavuşabilmek amaçlı uygulayacağınız gündelik bakım uygulamaları ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz . Sağlıklı bir cilde sahip kişilerde lekeler bulunmaz ve ten rengi her bölgede bir fark yoktur . Cildinizin daha temiz görünmesi ve yağlanmasını engellemek amaçlı düzenli bakım yapın . Yağlı ciltli kişilerde görülen sivilce oluşumunu da düzenli bakım uygulamaları ile önleyebilirsiniz . Gündelik yaptığınız makyajları her akşam iyi bir temizleyici yardımı ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz . Gündelik olarak yaptığınız tonikler cildinizde kurutucu etki bıraktığından bunu cildiniz amaçlı uyumlu bir krem seçi ile yumuşatabilirsiniz . Bu işlemleri yaparken nemlendirici kullanmayı unutmayın .

Ayrıca ten jeli ve temizleme köpükleri de ten bakımında oldukça önemlidir . Cildinizin daha temiz ve parlak görünmesi amaçlı ten temizleme sütü gösterişli olacaktır . Pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz .

Cilt kremleri ve jellerin yanı sıra cildinize uygulayacağınız natürel maske tarifleri yardımı ile daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz .

Günlük Cilt Bakım önerileriGül Suyu İle Surat Temizleme
Gül suyu yardımı ile kuru cildiniz bir sürü kısa sürede daha hoş bir görünüm kazanacaktır .
Malzemeler

1 çay bardağı kadar kil
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı gül yağı
1 çay bardağı gül suyu
Hazırlanışı: Öncelikle temiz bir kabı alarak malzemelerimizi karıştırın . Yapmış olduğunuz karışımı cildinize haftada bir defa cildinize uygulayın .

Yüz Temizleme Maskesi
Yüzünüzün daha temiz olması amaçlı bu maske tarifini uygulayabilirsiniz .

Malzemeler

2 kaşık susam yağı
2 kaşık badem yağı
100 ml çöven otu suyu
2 damla biberiye yağı
1 çay kaşığı biberiye suyu
1 yemek kaşığı hint yağı
Hazırlanışı: Öncelikle tüm malzemeleri sizlere verdiğimiz ölçülerde hazırlayın ve bir kabın içinde karıştıralım . Hazırlamış olduğumuz karışımı bir şişeye doldurarak ağzını kapatalım . Maskemiz hazırlıklı bu karışımı günde 2 defa erken ve akşam cildinize uygulayın bir sürü kısa bir sürede etkisini göreceksiniz .

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal