Cumartesi , 5 Aralık 2020
Home » Sağlık-Güzellik » Günlül cilt ten bakımı önerileri

Günlül cilt ten bakımı önerileri

CiltBakımGünlük Ten Bakımı Cilt bakım tavsiyeleri
Cildiniz hassas ve bir çiçek benzeri alaka bekleyen gün içinde bir bir sürü şeyden etkilendiğinden gündelik olarak bakım inşa edilmesi gerekmektedir . Gündelik olarak cildinize uygulayacağınız kolay bakım uygulamaları yardımıyla cildinizde oluşabilecek kara nokta , sivilce ve buna aynı ten meselelerine karşın daha savunmalı olmanızı sağlayacaktır . Sizin amaçlı hazırladığımız bu makalemizde gündelik ten bakım teklifleri ve özel maske tariflerini paylaşacağız .

Günlük Ten Cilt Bakımı Önerileri
Sağlıklı bir cilde kavuşabilmek amaçlı uygulayacağınız gündelik bakım uygulamaları ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz . Sağlıklı bir cilde sahip kişilerde lekeler bulunmaz ve ten rengi her bölgede bir fark yoktur . Cildinizin daha temiz görünmesi ve yağlanmasını engellemek amaçlı düzenli bakım yapın . Yağlı ciltli kişilerde görülen sivilce oluşumunu da düzenli bakım uygulamaları ile önleyebilirsiniz . Gündelik yaptığınız makyajları her akşam iyi bir temizleyici yardımı ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz . Gündelik olarak yaptığınız tonikler cildinizde kurutucu etki bıraktığından bunu cildiniz amaçlı uyumlu bir krem seçi ile yumuşatabilirsiniz . Bu işlemleri yaparken nemlendirici kullanmayı unutmayın .

Ayrıca ten jeli ve temizleme köpükleri de ten bakımında oldukça önemlidir . Cildinizin daha temiz ve parlak görünmesi amaçlı ten temizleme sütü gösterişli olacaktır . Pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz .

Cilt kremleri ve jellerin yanı sıra cildinize uygulayacağınız natürel maske tarifleri yardımı ile daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz .

Günlük Cilt Bakım önerileriGül Suyu İle Surat Temizleme
Gül suyu yardımı ile kuru cildiniz bir sürü kısa sürede daha hoş bir görünüm kazanacaktır .
Malzemeler

1 çay bardağı kadar kil
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı gül yağı
1 çay bardağı gül suyu
Hazırlanışı: Öncelikle temiz bir kabı alarak malzemelerimizi karıştırın . Yapmış olduğunuz karışımı cildinize haftada bir defa cildinize uygulayın .

Yüz Temizleme Maskesi
Yüzünüzün daha temiz olması amaçlı bu maske tarifini uygulayabilirsiniz .

Malzemeler

2 kaşık susam yağı
2 kaşık badem yağı
100 ml çöven otu suyu
2 damla biberiye yağı
1 çay kaşığı biberiye suyu
1 yemek kaşığı hint yağı
Hazırlanışı: Öncelikle tüm malzemeleri sizlere verdiğimiz ölçülerde hazırlayın ve bir kabın içinde karıştıralım . Hazırlamış olduğumuz karışımı bir şişeye doldurarak ağzını kapatalım . Maskemiz hazırlıklı bu karışımı günde 2 defa erken ve akşam cildinize uygulayın bir sürü kısa bir sürede etkisini göreceksiniz .

Günlük Ten Bakımı Cilt bakım tavsiyeleri Cildiniz hassas ve bir çiçek benzeri alaka bekleyen gün içinde bir bir sürü şeyden etkilendiğinden gündelik olarak bakım inşa edilmesi gerekmektedir . Gündelik olarak cildinize uygulayacağınız kolay bakım uygulamaları yardımıyla cildinizde oluşabilecek kara nokta , sivilce ve buna aynı ten meselelerine karşın daha savunmalı olmanızı sağlayacaktır . Sizin amaçlı hazırladığımız bu makalemizde gündelik ten bakım teklifleri ve özel maske tariflerini paylaşacağız . Günlük Ten Cilt Bakımı Önerileri Sağlıklı bir cilde kavuşabilmek amaçlı uygulayacağınız gündelik bakım uygulamaları ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz . Sağlıklı bir cilde sahip kişilerde lekeler bulunmaz ve ten rengi her…

Günlül cilt ten bakımı önerileri

10

Günlül cilt ten bakımı önerileri yazımızı beğendiniz mi ?

Beğendim
User Rating: Be the first one !

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal