Doğal Yollar ile sivilce ve aknelerden kurtulun


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

DOĞAL YOLLAR İLE SİVİLCE VE AKNELERDEN KURTULUN

  1. Denize veya havuza yüzmeye gidin

Yüzme havuzuna giderek yüzün. Bu sayede klorla yüzünüz temas edecek cildinizin kurumasını sağlayarak sivilcelere çare olacak. Denize girdiğiniz zaman da tuzlu size aynı etkiyi sivilceyapacak. Sivilceler ve akneler suyla temastan etkilenir, fırsatlarınızı değerlendirerek yüzmelisiniz, sonrasında ise saçlarınızın fazla etkilenmemesi için yıkayarak durulayın, kuruyan cildiniz için de nemlendirici kullanın.

 

 

 

  1. Bal Maskesi

akneBal lezzetinin yanı sıra, naturel bir antibiyotiktir. Bizim için sağlık kaynağı olduğu gibi, sivilceleri ve akneleri azaltıcı etkisi vardır, yapışma özelliğinden dolayı, ciltte biriken kirleri temizleyerek, nefes almasını sağlar. Basit bir maske yapmak için, iki yemek kaşığı balı bir çay kaşığı tarçın ile karıştırarak, sivilceli bölgenize uygulayın. Kendinizi kirli hissedebilirsiniz, netice alabilmek için tahminen 10 dakika sabredin, sonra yüzünüzü yıkayın.

 

 

  1. Sarımsak

sivilce3Yüksek oranda antioksidan içerdiğinden sarımsak akne mücadelesinde kullanılabilecek harika bir bitkidir, ayrıca anti-bakteriyel, anti-mantar ve anti-virüs özelliklerine de vardır. Sarımsakla sivilcelerden iki yolu kurtulursunuz; sarımsağı sofranızdan hiç bir zaman eksik etmeyin, bu genel sağlığınızda yardımcı olduğu gibi, kanınızı da temizler. İkinci yol ise acil sonuçlar için; günde bir kaç defa, bir diş sarımsağı soyarak sivilceleriniz üzerinde ovalayın etkili sonuç alacaksınız.

 

 

  1. Buhar Banyosu

guzellikBuhar banyosu yaptığınızda derinizin gözenekleri açılır. Sivilcelerden ve aknelerden kurtulursunuz.

 

 

 

 

 

 

  1. Çay Ağacı Yağı

makyajÇay ağacı yağı, cilde iyi gelmesi ve güzelleştirmesi ile tanınır, bunun dışında anti-bakteriyel ve anti-mantar yönü de vardır. Akne ilacı olan benzoit peroksit ile çay ağacı yağının benzer özellikler gösterdiği ve onlar kadar faydalı olduğu ispatlanmıştır. Çay ağacı yağını pamuk veya yumuşak bir fırça yardımıyla, sivilceli olan bölgeye sürün.

 

 

  1. Salatalık

salatalıkSalatalık, kızgın ve kızarmış sivilceler ve aknelerde etkili sonuçları olan salatalıkla iki üç çay kaşığı limon suyunu karıştırılarak, elde ettiğiniz karışımı aknelerinize sürün, on veya on beş dakika beklettikten sonra yıkayın.

 

 

 

  1. Sivilcelerinizi Asla Sıkmayın

sivilce6Bunu yaptığınızda sıkılan yer iltihaplanarak skar oluşumuna yol açar ve  bölgedeki bakteriler yayılarak, yüzünüzün sivilcesiz olan kısımlarına da sirayet ederler.

 

 

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal