Perşembe , 30 Mayıs 2024

Beyazlayan saçlar için altın değerinde öneriler


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

SAÇINIZDAKİ BEYAZLARDAN KURTULUN

beyazsac1 İnsanlar, doğduktan sonra hiç büyümeyeceklerini sanırlar, sonrasında ise hiç yaşlanmayacaklarını sanarak yaşarlar. Fakat maalesef, ilerleyen yaşlara kalmadan saçlarında gördükleri birkaç beyaz telle moralleri bozulmaya başlar ve çareyi boyatmada ararlar. Erkekler bakımından sorun yoktur ama bayanların birkaç beyaz teli, onları depresyona sokmaya yeter de artar. Bu yüzden genç yaştan itibaren boya kullanan bayanlarda, stres, olumsuz yaşam koşullarına bağlık olarak kırlaşmaya başlayan saçlar görülmektedir.

 

beyazsacEn önemli sebebi de genetik olarak kabul edilmektedir. Anne ve babadan gelen bu dayanılmaz durum ile birlikte pek çok neden de saçların erken yaşta beyazlamaya başlamasına etken oluşturabilir. Saçlarda, beyazlamanın nedeni olarak saçta bulunan melanin denilen maddeyi salgılayan hücrelerinin ölmesi ya da gizli şeker de bir sebep olmaktadır. Bunlardan bir veya birkaçını gördüğünüzde tedavi etkenini de düşünebilirsiniz.

 

Genç yaşta ya da ilerleyen yaşlarda olan bu kırlaşma belirtileri yani beyazlayan saçlar için altın öneriler sunulmaktadır. Bunlar:

  • BEYAZ SAÇLAR İÇİN LİMON SUYU VE ALTIN ÇİLEK FORMÜLÜ

Bir kere altın çilek denildiğinde gerçek anlamda mucizevî bir etki bıraktığı bilinmekte olan bir bitki anlamına geldiğini bilirsiniz. En çok; saç problemleri, deri enfeksiyonları ve obezite için savaşmak için kullanılmaktadır. Beyaz saçlara nasıl bir etkisi var? Öncelikle toz halinde alacağınız altın çileğin içine limon suyu da ekleyerek bir karışım oluşturacaksınız. Sonra, o karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Her gün yapabilirsiniz. Sonuca ulaşana kadar devam edin.

 

  • KÖRİ YAPRAKLARIYLA SAÇ ŞEKLİNİ KOYULAŞTIRMA

Bilinen bir inanışa göre köri yaprakları, saç rengini daha koyu bir hale getirmek için kullanılır. Hindistan cevizi yağı ile birleştiğinde saç toniği halini alacaktır. Bunu yapmak için;

  • Bir yemek kaşığı kadar Hindistan Cevizinin yağında yine bir avuç içi kadar köri yaprağını kaynatın. Sonra süzerek soğumaya bırakın.
  • Saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak sürün ve 40 -45 dakika bekledikten sonra durulayın.
  • Bu işlemi, haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz

 

Bunların başlangıçta olduğu pek çok yöntemi araştırarak bulabilir ve beyaz saçlardan kurtulma şansını yakalayabilirsiniz.

Bunada bi bak seversin

Kış için güzellik önerileri nelerdir ?

   KIŞ İÇİN GÜZELLİK ÖNERİLERİ Kadınlar için güzel görünmek çok önemidir. Bu her mevsim geçerlidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal