Perşembe , 25 Nisan 2024

Orgazm ile ilgili Bilinen 5 yanlış


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Orgazm ile ilgili Bilinen 5 yanlış ve öğrenilmesi gerekenler

Cinsel_YasamBirçok konu da olduğu gibi orgazm hakkında da bildiğimizi sandığımız kulaktan dolma yanlış bilgilerimiz oldukça fazla. Sizler için orgazm ile ilgili bilinen 5 yanlışı araştırdık.

 

 

İşte orgazm ile ilgili bilenen 5 yanlış ve bu yanlışların doğrusu hakkında bilgiler.  İşte 1 numaralı yanlış:  Partnerim bana dokunur dokunmaz orgazm oluyorum. Ne de kolaymış orgazm. Keşke bu kadar kolay olsaydı. Ne yazık ki bu bir yalan; çünkü orgazm olmak söylediği basit değil. İnanmak size zor gelebilir; fakat cinsel hayatları boyunca hiç orgazm olmayanlar var.

Sırada 2 numaralı yanlış: Kadınların orgazma ulaşabilmesinin tek yolu klitoral uyarımla gerçekleşir. Kadınlar için bu bölge orgazm olabilmek için önemlidir. Fakat tek yoldur algısı yanlıştır. Hatta bazı kadınlar bu bölgeye yapılan temaslardan haz almayı bırakın rahatsızlık bile duyabilir.

Yanlışlar da yolu yarıladık işte 3 numaralı yanlış: Kadınların birden fazla orgazm olmalarına imkân yoktur. Evet, bazı kadınlar birden fazla orgazm olamazlar. Fakat vücutlarının durumlarına birden fazla orgazm olabilen çok fazla kadın vardır. Hatta kadınların ikinci orgazmlarını yaşayabilmeleri için erkeklerden daha az süreye ihtiyaçları vardır.

Yanlış zincirinin 4 numaralı halkası yani yanlışı: Her cinsel ilişki mutlaka orgazmla sonuçlanır. Cinsellikten zevk almak için orgazm olmazsa olmazdır. Külliyen yalan. Cinsellikte elbette orgazm olmak önemli; fakat birçok ilişkinin sonunda kadınların orgazm olamadıkları söyleyebiliriz. Bu durumu sorun etmemek lazımdır. Önemli olan eşinizle yakınlık sağlamak ve birlikte olmaktır.

Orgazm hakkında biline 5 yanlışın son halkası ve işte 5 numaralı yanlış: cinsel ilişki sırasında bir kadın orgazm olamıyorsa bunun suçlusu partneridir. Cinsel ilişki karşılıklı zevk alma adına yapılan bir etkinliktir. Bir kadın bu ilişkiden zevk alamıyorsa bu durumda cinsel ilişki kurduğu kişinin önemli bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu tek suçlunun eşi olduğu anlamına gelmesin. Kadın cinsel ilişki kurduğu kişiyle etkili iletişim kurmalıdır. İlişki sırasında taleplerini ifade etmelidir. Bu yakınlığı kuramadığında cinsel ilişki sırasında orgazm olması güç bir durum haline dönüşür.

 

 

 

 

 

 

Bunada bi bak seversin

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır   Ertesi gün ya da ertesi sabah adıyla bilinen hap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal