Home » Güncel » Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?

Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen ‘Kösem Sultan ‘  geriye sayım başladı .  Dizinin önce kısmı 12 Kasım’da ekrana gelecek

KÖSEM SULTAN KİMDİR?
kösem sultan1590 senesinde doğan Haseki Kösem Sultan , Bosna beylerbeyi aracılığıyla İstanbul’a kızlarağası olarak gönderilmiş , artık 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed’e haseki olmuş , zekasıyla padişahı tesiri altına almayı başarmış , tüm saraya hükmetmeyi erken yaş grubundaki başarmıştır . Osmanlı tarihinin en kuvvetli kadın sultanlarından tek olarak hatıralan Kösem Sultan’ın hayatı romanlara , tiyatro oyunlarına , opera yapıtlarına konu olmuştur . Erkek Çocukları IV . Murad ve İbrahim ile torunu IV . Mehmed çağında uzunca seneler hükümet idareninde gösterişli Kösem Sultan’ın saltanatı , IV . Murad’ın idareyi tam anlamıyla ele almasına civarı sürmüştür fakat 4 . Murat’ın çocuk yaşta ölümü üst kısmına Kösem sultan tekrar etkili duruma gelmiştir . Osmanlı’nın en kuvvetli kadınları aralarında hatıralan Kösem Sultan , torunu 4 . Mehmed çağında gelini , padişahın annesi Turhan Sultan aracılığıyla boğdurularak öldürülmüştür . Tek çağı etkileyen Kösem Sultan , Harem’de katledilen önce sultandır .

Yapımını Tims Productions’ın , yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı , senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı , yönetmen koltuğunda ise; Zeynep Günay Tan , Yiğit Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği ” Harika Asır belediye Kösem ” kuvvetli oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekiyor . Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamını konu alan Harika Asır , seriye bu defa Osmanlı tarihinde mühim bulunan Sultan Mahpeyker Kösem Sultan’ın yaşamını konu alarak devam etmektedir . Kösem Sultan oyuncuları kimler? Hangi populer bir takım canladırıyor?

MUHTEŞEM ASIR KÖSEM BAŞLANGIÇ TARİHİ HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?

Heyecanla beklenen dizi Perşembe bugünü saat 20 . 00’de Star Televizyon ekranlarında başlıyor!

Beren Saat ( Kösem Sultan )

kosem_sultan1590 senesinde doğan ve asıl adı Anastasya durumda olan Kösem Sultan , cariye olarak geldiği Topkapı Sarayı’nda zekası ve yeteneği ile uyarı çekti . Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri durumda olan Sultan , 15 yaşında Sultan I . Ahmed ile evlendi ve Haseki oluyor . IV . Murad ile I . İbrahim’in de annesi durumda olan Kösem Sultan’a dizide Beren Saat hayat verecek .

 

Anastasia Thsilimpou saldırı Kösem Sultan Gençliği

Kösem Sultan’ın önce gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandırıyor . Kösem karakteri amaçlı seçmelere dahil olan ve oldukça başarılı tek performansı sergileyen Thsilimpou , bundan önce sinema , tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıraönemli Yunan dizilerinde de oyun aldı . Lise üçüncü dershane talebesi meydana iştirak eden çocuk oyuncu , Kösem karakteri amaçlı Türkçe öğrenmeye başladı .

Ekin Koç ( bir . Ahmet )

1590 senesinde dünyaya iştirak eden I . Ahmed , babasının ölümü üst kısmına 1603 senesinde tahta çıktı . Kanuni Sultan Süleyman’dan daha sonra hükümet işleri ile en yüklü biçimde uğraşan sultan olarak onay edilen I . Ahmed , artık 27 yaşındayken yakalandığı tifüs rahatsızlığı amacıyla yaşamını kaybetti . Dizide karaktere , ‘Sana Tek Sır Vereceğim’ dizisiyle dikkatleri üst kısmına çeken Ekin Koç hayat verecek .

Hülya Avşar ( Safiye Sultan )

1550 senesinde asıl ismi Sofia olarak doğan ve babası Venedik valisi meydana iştirak eden Safiye Sultan , çıktığı Akdeniz seyahatinde kaçırılarak , İstanbul’daki köle pazarına getirildi .

Nurbanu Sultan’ın hemen hemen servet ödeyerek aldığı Sofia’nın önce ismi Safiye olarak değiştirildi , sonrasında da III . Murad ile evlendi .

Osmanlı hükümet idareninde de etkin meydana iştirak eden Safiye Sultan’ın , Sokullu Mehmet Paşa’nın hançerlenmesi , Şehzade Mahmud’un boğdurulması ve Yemişçi Hasan Paşa’nın idamında da etkin meydana geldiği rivayet ediliyor .

1619 senesinde vefat eden Safiye Sultan’ı dizide Hülya Avşar canlandıracak .

Kadir Doğulu ( Mehmet Giray Han )

Mete Horozoğlu ( Zülfikar )

Erkan Kolçak Köstendil ( Şahin Giray Han )

Berk Cankat ( Alex )

Alma Terzic ( Handan Sultan )

Sahra Şaş ( Dilber )

Aslıhan Gürbüz ( Halime )

Tolga Tuncer ( Nasuh )

Levent Yılmaz ( Şeyhülislam Mustafa )

Nurunisa Yıldırım ( Dudu Hatun )

Zeljko Erkiç ( Enzo )

Esra Dermancıoğlu ( Cennet )

Mehmet Kurtuluş ( Derviş Mustafa )

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman? Muhteşem Yüzyıl'ın devamı olarak çekilen 'Kösem Sultan '  geriye sayım başladı .  Dizinin önce kısmı 12 Kasım'da ekrana gelecek KÖSEM SULTAN KİMDİR? 1590 senesinde doğan Haseki Kösem Sultan , Bosna beylerbeyi aracılığıyla İstanbul'a kızlarağası olarak gönderilmiş , artık 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed'e haseki olmuş , zekasıyla padişahı tesiri altına almayı başarmış , tüm saraya hükmetmeyi erken yaş grubundaki başarmıştır . Osmanlı tarihinin en kuvvetli kadın sultanlarından tek olarak hatıralan Kösem Sultan'ın hayatı romanlara , tiyatro oyunlarına , opera yapıtlarına konu olmuştur . Erkek Çocukları IV . Murad ve İbrahim…

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?

100

Muhteşem Yüzyıl'ın devamı olarak çekilen 'Kösem Sultan ' geriye sayım başladı . Dizinin önce kısmı 12 Kasım'da ekrana gelecek

Beğendim
User Rating: 5 ( 1 votes)

Bunada bi bak seversin

e-Faturaya Kimler Geçmeli? Nasıl Geçiş Yapılmalı?

e-Faturanın Avantajları Faturalarınızı daha hızlı hazırlamanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.E-Fatura otomatik olarak müşterinize iletildiğinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal