Perşembe , 22 Şubat 2024

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Kösem Sultan Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor? Yeni Bölüm Ne Zaman?

Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen ‘Kösem Sultan ‘  geriye sayım başladı .  Dizinin önce kısmı 12 Kasım’da ekrana gelecek

KÖSEM SULTAN KİMDİR?
kösem sultan1590 senesinde doğan Haseki Kösem Sultan , Bosna beylerbeyi aracılığıyla İstanbul’a kızlarağası olarak gönderilmiş , artık 15 yaşındayken Sultan Birinci Ahmed’e haseki olmuş , zekasıyla padişahı tesiri altına almayı başarmış , tüm saraya hükmetmeyi erken yaş grubundaki başarmıştır . Osmanlı tarihinin en kuvvetli kadın sultanlarından tek olarak hatıralan Kösem Sultan’ın hayatı romanlara , tiyatro oyunlarına , opera yapıtlarına konu olmuştur . Erkek Çocukları IV . Murad ve İbrahim ile torunu IV . Mehmed çağında uzunca seneler hükümet idareninde gösterişli Kösem Sultan’ın saltanatı , IV . Murad’ın idareyi tam anlamıyla ele almasına civarı sürmüştür fakat 4 . Murat’ın çocuk yaşta ölümü üst kısmına Kösem sultan tekrar etkili duruma gelmiştir . Osmanlı’nın en kuvvetli kadınları aralarında hatıralan Kösem Sultan , torunu 4 . Mehmed çağında gelini , padişahın annesi Turhan Sultan aracılığıyla boğdurularak öldürülmüştür . Tek çağı etkileyen Kösem Sultan , Harem’de katledilen önce sultandır .

Yapımını Tims Productions’ın , yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı , senaryosunu Yılmaz Şahin’in yazdığı , yönetmen koltuğunda ise; Zeynep Günay Tan , Yiğit Baykal ve Deniz Koloş’un üstlendiği ” Harika Asır belediye Kösem ” kuvvetli oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekiyor . Kanuni Sultan Süleyman’ın yaşamını konu alan Harika Asır , seriye bu defa Osmanlı tarihinde mühim bulunan Sultan Mahpeyker Kösem Sultan’ın yaşamını konu alarak devam etmektedir . Kösem Sultan oyuncuları kimler? Hangi populer bir takım canladırıyor?

MUHTEŞEM ASIR KÖSEM BAŞLANGIÇ TARİHİ HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?

Heyecanla beklenen dizi Perşembe bugünü saat 20 . 00’de Star Televizyon ekranlarında başlıyor!

Beren Saat ( Kösem Sultan )

kosem_sultan1590 senesinde doğan ve asıl adı Anastasya durumda olan Kösem Sultan , cariye olarak geldiği Topkapı Sarayı’nda zekası ve yeteneği ile uyarı çekti . Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri durumda olan Sultan , 15 yaşında Sultan I . Ahmed ile evlendi ve Haseki oluyor . IV . Murad ile I . İbrahim’in de annesi durumda olan Kösem Sultan’a dizide Beren Saat hayat verecek .

 

Anastasia Thsilimpou saldırı Kösem Sultan Gençliği

Kösem Sultan’ın önce gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandırıyor . Kösem karakteri amaçlı seçmelere dahil olan ve oldukça başarılı tek performansı sergileyen Thsilimpou , bundan önce sinema , tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıraönemli Yunan dizilerinde de oyun aldı . Lise üçüncü dershane talebesi meydana iştirak eden çocuk oyuncu , Kösem karakteri amaçlı Türkçe öğrenmeye başladı .

Ekin Koç ( bir . Ahmet )

1590 senesinde dünyaya iştirak eden I . Ahmed , babasının ölümü üst kısmına 1603 senesinde tahta çıktı . Kanuni Sultan Süleyman’dan daha sonra hükümet işleri ile en yüklü biçimde uğraşan sultan olarak onay edilen I . Ahmed , artık 27 yaşındayken yakalandığı tifüs rahatsızlığı amacıyla yaşamını kaybetti . Dizide karaktere , ‘Sana Tek Sır Vereceğim’ dizisiyle dikkatleri üst kısmına çeken Ekin Koç hayat verecek .

Hülya Avşar ( Safiye Sultan )

1550 senesinde asıl ismi Sofia olarak doğan ve babası Venedik valisi meydana iştirak eden Safiye Sultan , çıktığı Akdeniz seyahatinde kaçırılarak , İstanbul’daki köle pazarına getirildi .

Nurbanu Sultan’ın hemen hemen servet ödeyerek aldığı Sofia’nın önce ismi Safiye olarak değiştirildi , sonrasında da III . Murad ile evlendi .

Osmanlı hükümet idareninde de etkin meydana iştirak eden Safiye Sultan’ın , Sokullu Mehmet Paşa’nın hançerlenmesi , Şehzade Mahmud’un boğdurulması ve Yemişçi Hasan Paşa’nın idamında da etkin meydana geldiği rivayet ediliyor .

1619 senesinde vefat eden Safiye Sultan’ı dizide Hülya Avşar canlandıracak .

Kadir Doğulu ( Mehmet Giray Han )

Mete Horozoğlu ( Zülfikar )

Erkan Kolçak Köstendil ( Şahin Giray Han )

Berk Cankat ( Alex )

Alma Terzic ( Handan Sultan )

Sahra Şaş ( Dilber )

Aslıhan Gürbüz ( Halime )

Tolga Tuncer ( Nasuh )

Levent Yılmaz ( Şeyhülislam Mustafa )

Nurunisa Yıldırım ( Dudu Hatun )

Zeljko Erkiç ( Enzo )

Esra Dermancıoğlu ( Cennet )

Mehmet Kurtuluş ( Derviş Mustafa )

Bunada bi bak seversin

e-Faturaya Kimler Geçmeli? Nasıl Geçiş Yapılmalı?

e-Faturanın Avantajları Faturalarınızı daha hızlı hazırlamanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.E-Fatura otomatik olarak müşterinize iletildiğinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal