Kışın Giyilecek Deri Montun Özellikleri


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

DerimontKar, yağmur ve fırtınanın bol olduğu bir kış mevsimi geçirdiğimiz bir ülkede yaşıyoruz. Kış sertliğine karşı tedbirli olmamız gerekli yoksa ciddi hastalıklara yakalanabiliriz. Soğuk havalardan korunmak için giyebileceğimiz çeşitli kıyafetler var: kaban, mont, deri mont… Bazı insanlar kışın deri montun giyilemeyeceğini deri montun bahar dönemi kıyafeti olduğunu düşünür. Bu yanlış bir algıdır. Deri montu kışında giyilebilirsiniz. Kışın hem soğuktan korunmak hem de şık bir kıyafet kullanmak isteyenleri tercihi deri monttur. Fakat kış için deri mont seçimi özen gösterilmesi gereken bir konudur. Her deri mont kış için uygun değildir. Bu nedenle kış için seçeceğimiz deri montun belli özellikleri olmalıdır. Bu özellikler neler olduğuna gelin birlikte bakalım mı? Kış mevsiminde kullanacağımız deri montları seçerken şu özellikleri dikkate almalıyız:

 

  • Ülkemizde kış her bölgede aynı sertlikte geçmediğinden öncelikle dikkat etmemiz gereken şey kışın yaşadığımız bölgede ne derece sert geçtiğidir. Kışın sertliğine uygun seçim yapmalıyız. Çok soğuk olan bölgelerde iç kısmı yünlü olan ve uzun deri montlar tercih edilmelidir.Derimont2
  • Kış için deri mont tercih ederken önceliğimiz, deri montun bizi kışın olumsuz şartlarından korumasıdır elbette. Fakat deri montumuzun bizi şık göstermesi de bizim için önem taşıyan bir özelliktir. Bu nedenle vücudumuzun şekline uygun üstümüzde en uygun şekilde duracak deri montu tercih etmeliyiz.
  • Kış aylarında deri montumuzun altına giymek için kazak gibi kalın kıyafetleri genellikle tercih edeceğimizden deri mont alırken bedenine dikkat etmeliyiz. Bedenimizi saran tabiri caizse cuk oturan beden almak yerine bir beden büyük deri mont tercih etmemiz daha sağlıklı olacaktır. Hatta mümkünse deri mont almadan önce kazak giyip denemek daha sağlıklı olacaktır.
  • Kış için deri mont seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir özellikte bireysel yaşamınızın nasıl olduğudur. Yani siz kışın ne kadar süre dışarda kalıyorsunuz. Kişisel olarak vücudunuzun soğuğa karşı vermiş olduğunuz tepki nedir? Derimont3Bunları iyi gözlemleyip kendinize uygun en iyi deri montu seçmelisiniz.

Bunada bi bak seversin

Eskişehir’de Kadın Üreticiler Sergi İçin Daha Fazla Gün ve Kapalı Alan Talep Ediyor

Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi tarafından açılan Halk Merkezleri ve Seramik Park Kursiyerleri Yıl Sonu Sergisi'ne katılan üretici kadınlar, sergiye ayrılan gün sayısının arttırılması ve kendilerine kapalı bir alan tahsis edilmesini talep ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal