Perşembe , 25 Nisan 2024

Karadenizde Gezilecek 5 Muhteşem Yer


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Karadeniz’in muhteşem güzellikleri

Karadeniz Bölgesi, doğa güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Buranın gezip görülmesi gereken çok sayıda yeri vardır. Fakat bunlardan 5 tanesi muazzam güzellikleri ile herkesi büyülemektedir. İşte Karadeniz’de gezilecek 5 güzel yer:

Uzungöl

uzungolTrabzon’un Çankaya ilçesi sınırlarında yer alan bu yer, eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. İlçeye 19 km mesafede bulunmaktadır. Gölün etrafında bişr doğa yürüyüşü yapmanız mümkündür. Oksijeni içinize derinlemesine çekebileceğiniz bu yer, nesli tükenmekte olan çok sayıda hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

Ayder Yaylası

ayderÇam ormanları ile kaplı olan Ayder Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Yaylanın ilçeye olan uzaklığı 19 km mesafedir. Yeşil ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz bu yer, adeta bir doğa harikasıdır. Doğaseverlerin buraya mutlaka gitmesi ve bu güzelliğe yakından şahit olması gerekir. Turizm için fazlaca tercih edilmekte olan bu doğa harikası yere siz de bayılacaksınız.

 

Karagöl

karagolArtvin’de bulunmakta olan Karagöl, her mevsim ayrı bir güzellik barındırmaktadır. Aslında birisi Şavşat, birisi ise Borçka ilçesinde yer almakta olan 2 tane Karagöl bulunmaktadır. Vahşi hayvanlara da ev sahipliği yaptığı bilinen bu yer, özellikle kış aylarında mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Bu güzellik kış aylarında, bembeyaz karlar ile bezenmekte ve doğal güzelliği bozulmamış az yerden biridir. Unutulmayacak bir kış tatili için vazgeçilmez bir yerdir.

 

Cide

cideKastamonu’nda yer almakta olan Cide, bakir koyları, eşsiz güzellikte çiçekleri ve kalyonları ile bilinir. Görkemli doğa manzaraları ile dikkat çeken bu yerde, karaca ve boz ayı gibi vahşi hayvanların yaşadığı da bilinmektedir. Kilometreleri bulan sahilinde doğanın her tonuna şahit olabilirsiniz. Burada doğa ile iç içe harika bir tatil yapabilirsiniz.

 

 

 

Ilgaz Dağı Milli Parkı

ilgazTertemiz oksijeni ile sizi derinden etkileyecek olan bu yer, doğanın bin bir çeşit güzelliğini üzerinde bulundurmaktadır.  Kastamonu şehir merkezine, 40 km mesafede bulunmaktadır. Kış sporları için tercih edilen milli park; kurt, yaban domuzu, geyik gibi yabani hayvanları da üzerinde barındırmaktadır. Buraya geldiğinizde güvenli ve konforlu dinlenme tesislerinde konaklayabilirsiniz.

Bunada bi bak seversin

İtalya’da alışveriş nerede yapılır ? 2019 Nisan Güncel

İtalya’da alışveriş nerede yapılır ? 2019 Nisan Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal