Cumartesi , 22 Haziran 2024

İlişkide Seksin Önemi nedir ? Neden Gereklidir ?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

İlişkide Seksin Önemi nedir ? Neden gereklidir ?

iliskide_seksin_onemiSeksin ilişkideki rolü çok büyüktür, öyle ki çok sayıda mutlu çift, mutluluklarının ana sırrının seks olduğunu dile getirir. Aşkın tamamlayıcısı rolünü alan seks çiftler için bir mutluluk kaynağıdır. Çiftler arası samimiyeti güçlendirmekte ve çiftlerin birbirine bağlanmasını sağlamaktadır. İşte ilişkide seks neden önemlidir sorusunun cevapları:

Stres atma aracı seks

Çiftlerin kavga ederek streslerini kötü bir şekilde attıkları bilinmektedir. Halbuki çiftler, isterlerse seks yolu ile stres atabilir ve böylelikle birbirlerini kırmadan ve incitmeden bu psikolojiden kolay bir şekilde kurtulabilirler. Günün yorgunluğunu, iş hayatının zor sıkıcı ve monotonluğunu üzerinizden atmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu öyle bir stres atma aracıdır ki, kimse bu durumdan kötü etkilenmez, aksine her ilk tarafta olumlu sonuç verir.

Farklı bir egzersizdir

iliskide_seksin_onemi2Bu esnada harcadığınız enerji, uzun bir süre spor yaparak harcadığınız enerjiye denktir. Bu sebep ile seksi, farklı bir spor tarzı olarak görebilir ve bu sayede egzersiz yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bu sayede formda kalmakta ve aldığınız fazlalıkları bu şekilde kolaylıkla vermektesiniz. Kalori yakımı seks ile kolay ve güzel bir durum haline gelmektedir.

 

İlişkide heyecan artırıcıdır

iliskide_seksHer çift bir süre sonra ilişkideki heyecanın kaybolduğundan ve her şeyin monotonlaştığından şikayet etmektedir. Oysa ki çiftler, seks ile ilişkilerine heyecan ve ateş katabilir. Böylelikle hevesiniz ve heyecanınız tekrar yerine gelir ve sanki ilişkiye yeniden başlamış hissi oluşur. Yeni heyecanlar, yeni tatlar her zaman için olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Böylelikle ilişkinizde yakalayacağınız bu heyecan ve onun bir sonucu olan mutluluk, günlük yaşantınıza ve iş hayatınıza da yansıyacaktır.

Özgüven deposudur

iliskide_seksin_onemi3Evet, seks tam bir özgüven deposudur. Çünkü özgüveni yüksek insan bir bakıma mutlu insandır. Mutluluk ise çiftlerin kolay bir şekilde seks ile elde edebileceği bir kavramdır. Dolayısı ile burada yakaladığınız mutluluk, özgüveninizin tavan yapmasını sağlayacaktır. Bu sayede daha emin adımlar atacak ve ayaklarınız yere her zamankinden daha sağlam basacaktır. Özgüveni tam bir insan, başarıdan başarıya koşan insandır. Dolayısı ile seksin sağlayacağı özgüven, hayattaki başarılarınızı artıracaktır.

 

Bunada bi bak seversin

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır   Ertesi gün ya da ertesi sabah adıyla bilinen hap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal