Cumartesi , 22 Haziran 2024

Hanımlar Cinsel Yaşamınız İçin Öneriler


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Hanımlar Cinsel Yaşamınız İçin Öneriler

Cinsel_Yasam_OnerileriCinsellik hayatımıza renk katan bir olgudur. Cinsel yaşam, yaşamın devamlılığını sağlayan ve varoluşsal olarak bizlere sunulan en temel kaynaklarımızdan biridir. Cinsel yaşam her dönemde farklıdır. Kişilik yapısı olarak bazı kadınlar cinselliği ön planda tutarken bazılarına göre cinselliğin önceliği geri planda yer alabiliyor. Sağlıklı bir kadın 20-40 yaşları arasında haftada ortalama 1-3 kez cinsel ilişkiye giriyor. Ancak her dönemin farklı tatları olduğu gibi kendine özgü sorunları da var.

20’li Yaşlar;

Cinsellik bu yaşlarda sizin korku kaynağı olabilir veya hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Öncelikle kendi vücudunuzu tanımanız lazım nelerden hoşlanıyorsunuz? Unutmayın kadın genital organlarının uyarılması, penisin uyarılmasından daha zordur. O yüzden orgazm olayına takılarak cinsel hayatınızı kabusa dönüştürmeyin. Orgazm her yaş grubunda zordur. Zira vajina mukoza çok duyarlı bir bölge olmadığı için zordur. Tecrübe edinmeniz gerekiyor. Bu durumda kendinizi sağlıksız, yetersiz hissetmeyin.

  • Vüdunuzu tanıyın.
  • Partnerinizle korkularınızı ve endişelerinizi paylaşın
  • Cinsel eğitim hakkında araştırma yapın.

30’lu yaşlar;

Bu dönem, cinsel uyarılma ve çekicilik açısından kadınların altın çağıdır. Artan östrojen hormonunun etkisiyle kadınların cinsel yaşamları çok hareketlidir. Cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşamadığında kendini suçlu ya da yetersiz hissetmiyor. Ayrıca partnerine isteklerini ve sıkıntılarını rahatça söyleyebiliyor. Seks her iki taraf için de büyük bir zevke dönüşüyor. 40’lı yaşlara doğru seks hormonlarının düzensizleşmesi sonucu regl öncesi baş ağrıları, sinirlilik, huzursuzluk ve tahammülsüzlük gibi durumlar kendini gösterir. Kadınların genelde bu yaşlarda anne olabileceklerini düşünürsek seks hayatı ikinci plana atma durumu söz konusu olabiliyor. Hamilelik boyunca dikkat ederek seks yapmanız her iki taraf içinde sağlıklıdır. Hala arzulandığını hissetmek kadını psikolojik olarak çok hafifletebilir.

  • Sık partner değiştiriyorsanız sağlığınız için düzenli olarak doctor kontrolünden geçin.
  • Annelik, cinsel hayatınızı yaşamanıza engel olmamalı. Çocuğunuz için bir yardımcı tutabilir kendinize vakit ayırabilirsiniz.

40’lı yaşlar;

Kadınlar bu yaş aralığında daha tecrübeli olurlar. Bu da psikolojik açıdan aldıkları hazzı artırır. Bu yaşlarda yaşanan sağlık sorunları cinselliği olumsuz etkileyebilir.

  • Jinekologlara kontrole gidin.
  • Cinsel hayatınız da değişiklik yapın.

Bunada bi bak seversin

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır   Ertesi gün ya da ertesi sabah adıyla bilinen hap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal