Cumartesi , 22 Haziran 2024

Dünyada gezilecek 10 güzel yer


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Dünyanın Eşsiz Güzellikleri

Dünyanın tartışmasız sayısız güzellikte yeri vardır. Fakat bunlardan bazıları gerek tarihi yapıları ile gerekse doğa harikası olan güzellikleri ile diğerlerini bir adım geride bırakmaktadır. İşte dünyada gezilecek 10 güzel yer:

Piramitler

Mısır’da bulunmakMısırta olan piramitler, yeryüzü üzerinde bulunan anıt kabirler içerisinde hem en eski olanı hem de büyük olanlarından bir tanesidir. İçlerinden en göz dolduranı ise Keops Piramidi olmaktadır. İçerisinde; Firavun’un mumyası ve sayısız sanat eseri yer almaktadır.

 

 

Petra antik kenti

PetraÜrdün’de bulunan bu yer, dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilmektedir. Görkemi ile gören herkesi adeta büyülemektedir. Burada kaya, bir nakış gibi işlenmiş ve sonuç olarak ortaya doyulmaz güzellikte bir görüntü çıkmıştır.

 

 

Salar De Uyuni ( Tuz Gölü)

Tuz_GoluBolivya sınırları içinde yer almakta olan bu yer, dünyanın en büyük tuz göllerinden biridir. Gözün alabileceği her yer tuzdur, yağmur yağdığı zaman ise burada yer ve gök ayrımı yapılmamaktadır. Size çok farklı bir deneyim yaşatacak bu yere mutlaka gitmenizi öneririz.

 

 

Maldivler

Maldivler2Burası, cennetin dünya şubesi gibidir. Maldivler, iç açıcı suları, muazzam su üzeri yaşamı ve doğanın eşsiz renklerinden biri olan mavinin en güzel tonlarını bulabileceğiniz bir yerdir.

 

 

 

 

KapadokyaKapadokya ( Peri Bacaları)

Türkiye’de bulunan bu yeri Persler, Güzel Atlar Diyarı olarak isimlendirmekteydi. Bir patlama sonucu oluşmuş olan şekiller, ana görüntüyü oluşturmaktadır.

 

 

Venedik

Venedikİtalya’nın Adriyatik denizi kıyısındaki muazzam güzellikteki yeridir. Dar ve farklı sokakları, ışıklandırmaları ve görkemi ile dikkat çekmektedir.

 

 

 

 

ZanzibarZanzibar

Tanzanya’da bulunmaktadır, anlamı ise Siyah insanların beyaz kumsalı demektir.

 

 

 

Machu Picchu

MachuPeru’da bulunan bu yer, geçmişten günümüze ulaşmış bir antik kenttir. Dünya Kültür Mirasları içinde yer almaktadır. Aynı zamanda kendisi, dünyanın 7 harikasından biridir.

 

 

 

Tac Mahal

Tac_MahalBir Moğol anıtıdır, bir imparator 7 yıl evli kaldığı karısı için yaptırmıştır. Eşsiz güzellikte bir anıt mezardır. Görkemi kadar, hikayesi de dikkat çekmektedir.

 

 

 

Çin Seddi

CinSeddiÇinlilerin Moğollardan korunmak amacıyla yaptığı bir settir. Kendisi dünya harikalarından bir tanesidir. Büyük bir kısmı günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Dünyanın en çok turist ağırlayan yerlerinden biridir.

Bunada bi bak seversin

İtalya’da alışveriş nerede yapılır ? 2019 Nisan Güncel

İtalya’da alışveriş nerede yapılır ? 2019 Nisan Güncel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazar: Özgür Kemal