Hafıza geliştirme Telefon numarası nasıl ezberlenir ?


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zorbeyge/domains/zorbey.gen.tr/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

beyinHafıza gelişimi nasıl olur ? Unutmak hem iş hem özel yaşamımızda bizi kötü etkileyen bir olaydır. Unutmak hatırlayamamak  bazen bizi zor durumlara sokabilir. Hemen hemen herkesiz başına gelen bu olayı nasıl azaltabilir yada ortadan kaldırabiliriz ?

Beyin insan yapısında en önemli işlevleri gören organımızdır. Vücüdumuzda en korunaklı yerdedir. Çok değerlidir. Vucudumuz daki enerjinin %85 inin kullanmasına rağmen vucudumuzun %5 ni kaplar. %90 sudan oluşur. Vucüdumuzdaki tüm organlarımızı yönetir. Ve sadece bilinenin aksine ortalama bir insan beynini sadece %3 nü kullanır. Acı hissetmez, Beyin yorulmaz, beynimizi dolduramayız.   Aslında bu bilgiler bilinen bilgilerdi. Şimdi bu başına buyruk organı nasıl geliştirebilir ?

Arkadaşınız bir telefon numarasını söylüyor ve bunu kaydedecek bir cep telefonu yada bir kağıt kalem yok yanınızda hafızanızında çok düşük olduğuna inandığınız için (Her insanın muazzam bir hafızası vardır. Kullanmasını bilmiyordur. ) kendinize güveniniz yok. Peki şimdi bir deneme yapalım. Benim sayılarım262-606-41-25 bu sayıyı 3 kez okuyup 5 sn bekleyin ve hatırladığınız kısımlarını yazın. Şimdide benim size tavsiye edeceğim yöntemle deneyin. Yöntemi anlatmakdan önce yöntem hakkında kısaca bir bilgi vereyim. Beynimiz  şuan ki teknolojide dahil hiç bir teknolojinin ulaşamayacağı bir yapıdadır. Örnek olarak çağımızda hangi teknolojik cihaz kokuyu hafızasına alabilir ? Yada hangi teknolojik cihaz bir olayı gözünün önüne getirebilir ?

Beynimiz aslında çok geniş hacimli ve akıllı bir Harddisktir. Sadece istediğimiz bilgiyi çağırmasını bilmeliyiz. Şimdi yukarıdaki sayıyı ezberlemeye çalışmıştık. Ve sonra ezberlediğimiz sayıyı bir yere yazmıştık. Bizim yöntemimize göre deneyelim mi şimdi ?

Sayımız  262-606-41-25 dı. Bu sayılara anlam katmalıyız. 26 26 06 41 25

26 : Eskişehir Plaka Kodu

26 : Eskişehir Plaka Kodu

06 : Ankara Plaka Kodu

41 : Kocaeli Plaka Kodu

25 : Erzurum Plaka Kodu

beyin2Şimdi bu sayıyı şöyle görün. Eskişehir, Eskişehir, Ankara, Kocaeli, Erzurum şimdi bu egzersizi başka telefon numaraları ile yapın. Unutmayın beynimiz bize verilen bir lütuftur ve kullanmasını öğrenmeliyiz. Bilgiyi nasıl çağıracağımızı bilirsek unutmak bizim için tarih olabilir.

Bunada bi bak seversin

Windows Defender’ı Dönem Dışı Bırakmak. Windows 10

Kayıt defteri düzenleyicisini açıyoruz. C:\Windows\regedit.exe uygulamasına gidip çalıştırıyoruz ya da Windows + R yaparak regedit …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazar: Özgür Kemal